Jandarma’dan 2 ilde operasyon; İsmail Yavuz ve adamları yakalandı, örgüt çökertildi

Balıkesir merkezli 2 ilde Jandarma tarafından düzenlenen “Mahzen-31” operasyonlarında, elebaşılığını İsmail Yavuzun yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda, elebaşının da dahil olduğu 8 kişi gözaltına alındı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Balıkesir ve Bursa’da, elebaşılığını İsmail Yavuz’un yaptığı organize suç örgütüne yönelik “Mahzen-31” operasyonlarının yapıldığını bildirdi.

Elebaşının da arasında bulunduğu örgüt üyesi 8 şüphelinin yakalandığını ve bu suç örgütünün çökertildiğini belirten Yerlikaya, bilgilerini verdi.

Operasyonlarda av tüfekleri, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve suçta kullanıldığı belirlenen çok sayıda cep telefonuna el konulduğunu aktaran Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir