Valilik açıkladı: Hastalıklı köpekleri Ankara’ya taşıyanlar gözaltına alındı

Urfa’da iki mahallenin karantinaya alınmasına neden olan kuduz köpeklerin Ankara’ya götürüldüğü iddia edildi. Valilik köpeklerin karantinaya alındığını, hayvanları kente götüren kişilerin de gözaltına alındığını duyurdu.

Ankara Valiliği, hastalık taşıyan köpeklerin kente taşındığına dair iddiaların ihbar kabul edildiğini ve ilgili tüm birimlerin teyakkuza geçirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan ilk açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Hastalık taşıyan köpeklerin ilimize getirildiğine dair iddialar ihbar kabul edilerek, Valiliğimizce, kolluk kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamalarla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız.”

Valiliğin ikinci açıklaması ise şöyle: “İlimize getirilen hastalıklı köpekler konusuyla ilgili Emniyet Güçlerimizin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen hayvanlar, veteriner hekimlerimizin gözetiminde karantinaya alınmıştır. Söz konusu hayvanları İlimize yönlendiren ve getiren kişiler yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir